Nové tváre, nová politika?

Autor: Martin Karaš | 4.9.2015 o 11:04 | Karma článku: 3,85 | Prečítané:  237x

V ostatných rokoch vnímam obrovskú averziu ľudí voči politike a jej predstaviteľom. Je mi to úprimne ľúto, pretože poznám množstvo najmä komunálnych predstaviteľov, ktorí robia neopísateľne prospešnú prácu pre svoje regióny.

Na druhej strane však chápem postoj ľudí, ktorí sú denne kŕmení len negatívnymi správami a senzáciami, ktoré uznávam sú mnoho krát aj pravdivé. Ak však negatívne správy nebudú vyvažované aj tým pozitívnym čo sa denne udeje v štáte, tak nebude jediného politika, ktorého by sme označili za verejne prospešného. Takto budeme nadávať vždy a na všetko už len z princípu a v duchu tradičného hesla „všetci sú aj tak rovnakí“.

Taktiež máme tendenciu volať po výmene generácii, s čím môžem len súhlasiť. Tu však opäť vidím rozdielny pohľad na vnímanie výmeny generácii. Kým pre niekoho výmena generácii znamená „do nohy odstrániť každého politika a vymeniť ho za nového“, v mojom ponímaní je výmena generácii prirodzený a samoregulačný proces, ktorý sa deje na základe odozvy verejnej mienky. A ak niekto svoj čas odchodu prešvihne, ohodnotia ho občania vo voľbách. Ako svetlý prípad výmeny generácii by som poukázal na nástup súčasného predsedu parlamentu Petra Pellegriniho, ktorý začínal ako asistent poslanca NR SR, neskôr bol sám poslancom NR SR a následne aj štátnym tajomníkom Ministerstva financií SR. Časom nahradil vo funkcii Ministra školstva Dušana Čaploviča a neskôr vtedajšieho predsedu parlamentu Pavla Pašku. Považujem to za dobrý príklad toho, ako možno postupne vymieňať vyslúžilcov za nové tváre v politike.

V závere možno konštatovať, že príchodom Petra Pellegriniho ožilo Ministerstvo školstva a neskôr i Národná rada SR. A aj napriek povinným mediálnym výstrelom opozičných politikov si súčasný predseda parlamentu drží vysoký kredit mladého a sympatického politika a štátnika. Dovolím si konštatovať, že aj obnovenie podujatia Deň otvorených dverí v NR SR, na ktorom sa zúčastnili tisícky ľudí mi dáva za pravdu, že Peter Pellegrini chce presadzovať politiku otvorenosti a stretávania sa s ľuďmi. Verím, že môže byť jedným z tých, ktorí prinesú viac dôvery ľudí v politiku.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?